Lista dyskusyjna wspólnoty Dom na skale.
https://groups.google.com/.../dom_na_skale
Diakonia modlitwy
https://groups.google.com/.../dns-modlitewna

"Nowa Pięćdziesiątnica" - kurs animacji modlitwy

W dniach 7-9 czerwca SNE śś. Piotra i Pawła poprowadziła kurs animacji modlitwy NOWA PIĘĆDZIESIĄTNICA. Bazując na materiale kursu animacji moditwy charyzmatycznej stworzyliśmy kurs, który uzupełnia proces formacji modlitewnej we wspólnocie (kurs modlitwy osobistej i kurs modlitwy wstawienniczej). Kurs Nowa Pięćdziesiątnica uczy czym jest modlitwa charyzmatyczna i na czym polega sekret uczestnictwa w niej. W kursie wraz z ekipą wzięło udział 59 osób.Poniżej świadectwa uczestników.

 

 

 

 

  • Dziękuję Bogu za to, że mnie przyprowadził na ten kurs. Pozwolił mi uporządkować zagadnienie modlitwy charyzmatycznej. Bardzo ważne jest uświadomienie, że podstawą dobrej modlitwy charyzmatycznej jest modlitwa osobista wszystkich członków wspólnoty (grupy modlitewnej). Z tym przesłaniem chciałabym pójść do mojej aktualnej grupy modlitewnej. Wszystko było ważne, ale najważniejsze, że uczestniczyłam we wspólnocie wzorcowej, prawdziwie rozmodlonej, oddanej w służbie Bogu i ludziom. Chwała Panu. (Alicja) 
  • Jezus, wezwał mnie do otwarcia się na Jego słowo, do radzenia się Jego we wszystkich sytuacjach, problemach, itp. Zaprosił mnie do słuchania tego, co ma mi do powiedzenia w Słowie Bożym. A ja chcę poświęcić Mu teraz więcej czasu. Dzięki Ci Jezu, że prostujesz tak pokręcone moje życie! Chwała Panu! (Michał)

 

  •  Odkryłam jak ważne jest, by w trudnych chwilach życia nie koncentrować się na tym trudzie, ale w tym trudzie uwielbiać Jezusa. Kurs uporządkował wiedzę dotyczącą modlitwy zarówno indywidualnej, jak i wspólnotowej. Cenne były osobiste świadectwa prowadzących konferencje. (Aneta)

 

  • Chciałabym bardzo podziękować organizatorom za czas spędzony na tym kursie. Dzięki niemu uporządkowałam swoją modlitwę. Lepiej poznałam modlitwę wypływającą z czytanego fragmentu Słowa Bożego – chodzi o modlitwę litanijną i osobistą. Poza tym uświadomiłam sobie niedoskonałość mojej modlitwy pod wieloma jej aspektami. Kurs otworzył moje serce na uwielbienie Boga z większą mocą i rozpalił pragnienie jeszcze większego dzielenia się z innymi miłością Jezusa. (Teresa)

 

  •  Niech będą dzięki i chwała Duchowi Świętemu za doświadczenie, które dokonało się w niedzielę podczas spotkania modlitewnego, kiedy Duch Święty w szczególny sposób dotknął mnie łaską doświadczenia Bożej Miłości, rozlania się jakby na całą moją osobę. Doświadczyłam wówczas szczególnego pokoju serca i jakby jego rozszerzenia. Każde przeczytane wówczas słowa były jakby osobiście skierowane do mnie umacniały i wzywały do wytrwania przy Panu, w Jego miłości, zaufaniu. Zapewniały o Jego bezgranicznej miłości. (Ewa)

  •  Podczas tego kursu zrozumiałam jak ważne jest granie pod batutą Ducha Świętego. Przekazywane treści zachęciły mnie do większego zaufania Bogu. Uwierzyłam, że spotkanie z Jezusem może jednak być oparte głównie na jego uwielbieniu, a nie na mówieniu o tym. Odżyła we mnie wiara w modlitwę wspólnotową – możliwa jest równoczesna, głośna modlitwa. I odkryłam, jak można wspólnie modlić się słowem – to też może być żywa modlitwa. Dziękuję. (Beata)

Więcej zdjęć